Викладачі

Викладачі гінді

Довбня Катерина Валеріївна

Кандидат педагогічних наук, доцент

У 1992 р. закінчила Санкт-Петербурзький державний університет за спеціальністю «Східні мови та література» і здобула кваліфікацію сходознавця-філолога (філологія гінді).
У 1994–1995 рр. навчалася в Центральному інституті мови гінді (м. Агра, Індія), де захистила диплом бакалавра на тему «Художні особливості поезії Міри Баї». Під час навчання, окрім обов’язкових дисциплін з мови та літератури гінді, прослухала також факультативний курс з мови та літератури санскрит.
У 1997 р. пройшла мовне та професійне методичне стажування в D.A.V. публічній школі у м. Фарідабад (Індія).
У 2008 р. захистила кандидатську дисертацію.
Трудову викладацьку діяльність розпочала 1992 р. в Київській гімназії східних мов № 1, де працювала до 2001 р. на посаді викладача мови гінді вищої категорії. У 1994 р. працювала за сумісництвом викладачем мови санскрит на кафедрі культурології національного університету «Києво-Могилянська академія».
З 1995 по 1998 рр. була викладачем мови гінді на відділенні сходознавства філологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка за сумісництвом. З 1997 по 2007 рр. працювала на посаді старшого викладача мови гінді та в. о. доцента кафедри Далекого Сходу Київського університету «Східний світ» спочатку за сумісництвом, а з 2003 р. за основним місцем роботи. З 2007 по 2015 рр. працювала на посаді асистента, а з 2016 р. перебуває на посаді доцента кафедри Близького Сходу Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Викладає курси «Історія літератури гінді», «Історія санскритської літератури», «Історія мови гінді» , «Стилістика мови гінді» , «Методика викладання східних мов та зарубіжної літератури у ЗСЗ» , «Методика викладання мови гінді у вищій школі», «Вступ до спеціальної філології», «Вступ до порівняльно-історичного вивчення мов та санскрит» (для магістрів 2 року навчання), «Зіставна граматика мови гінді та української», «Жанрова специфіка східної поезії», «Офіційно-ділове мовлення гінді», «Особливості перекладу юридичних текстів гінді» .
У 2006–2017 рр. була координатором Всеукраїнської міжуніверситетської олімпіади з мови гінді, яку проводило посольство Республіки Індія в Україні.
З 2003 р. член Всеукраїнської асоціації індологів (ВУАІ).
З 2016 р. віце-президент товариства дружби «Україна-Індія».
Нагороди:
2012 р. була нагороджена державною нагородою Республіки Індія за вагомий внесок у розвиток та поширення мови гінді у світі.
2017 р. нагороджена похвальною грамотою Республіки Індія за визначний внесок у розвиток та поширення мови гінді в Україні.