Викладачі

Викладачі болгарської мови

Доценко Тетяна Степанівна

У 1999 р. закінчила Ізмаїльський державний педагогічний інститут, здобула повну вищу освіту за спеціальністю «українська мова і література та болгарська мова», є носієм мови.
У листопаді 2013 р. зарахована до аспірантури (без відриву від виробництва) Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю 10.02.03 – слов’янські мови, завершує роботу над кандидатською дисертацією.
На кафедрі слов’янської філології викладає з 2008 р. такі навчальні дисципліни: «Основна слов’янська (болгарська) мова», «Друга слов’янська (болгарська) мова», «Країнознавство Болгарії», «Актуальні проблеми слов’янського (болгарського) перекладознавства», «Специфіка усного перекладу з української мови на болгарську», «Теорія та практика перекладу», «Історія болгарської культури».
Доценко Т.С. постійно підвищує свою професійну кваліфікацію – у липні 2009 р. та в липні 2011 р. успішно завершила навчання на 47-их та 49-их Літніх семінарах з болгарської мови і культури для іноземних болгаристів і славістів, які відбувалися в м. Софія (Республіка Болгарія), що підтверджено дипломами Софійського університету. У липні 2014 р. успішно завершила курси підвищення кваліфікації педагогічних кадрів у м. Варна (Республіка Болгарія). У липні 2015 р. взяла участь у роботі 38-го Міжнародного літнього семінару з болгарської мови і культури в м. Велико Тирново (Республіка Болгарія) й отримала сертифікат про володіння болгарською мовою рівня C2. З 01.09.2015 р. по 31.12.2015 р. перебувала на стажуванні в Інституті мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України.
Має досвід перекладацької діяльності, неодноразово здійснювала усні переклади на конференціях, презентаціях, судових засіданнях, зустрічах високого рівня (робочий візит віце-президента Республіки Болгарія Маргарити Попової (Київ, 2013), офіційний візит міністра закордонних справ Республіки Болгарія Крістіана Вігеніна (Київ, 2013), робочий візит президента Республіки Болгарія Росена Плевнелієва (Київ, 2016).
З 2009 р. – член правління Товариства дружби “Україна-Болгарія” (м. Київ).
Нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки Республіки Болгарія за вагомий внесок у вивчення болгарської мови, літератури та історії, за популяризацію та підвищення авторитету Болгарії в Україні (24.05.2016 р.), а також Грамотою Товариства дружби «Україна-Болгарія» за значний особистий внесок у зміцнення дружби між народами України і Болгарії.